Salon Urody Akademia Piękna
Martyna Wojciechowska
Parczew 28
63-405 Sieroszewice
505 721 633
  • Pn. - Pt.

    09:00 - 17:00

  • Sobota

    07:00 - 13:00

  • Niedziela

    Nieczynne

Manicure – dla piękna i zdrowia dłoni

Manicure – dla piękna i zdrowia dłoni

Piękne dłonie to niezaprzeczalnie wizytówka każdej kobiety. Dzięki zabiegowi manicure Twoje dłonie będą prezentowały się atrakcyjnie na każdą okazję.

Zabieg manicure to nie tylko malowanie paznokci na wybrany kolor – to kompleksowa procedura polegająca na pielęgnacji oraz stylizacji dłoni i paznokci, aby nadać im piękny wygląd. To również relaks – chwila dla Ciebie, podczas której możesz odprężyć się i zapomnieć o rzeczywistości.

Manicure klasyczny

Zabieg przebiega wieloetapowo i rozpoczyna się usunięciem zbędnego naskórka, narastającego wokół paznokcia na skróceniu i opiłowaniu płytki, następnie zamknięciu łusek paznokcia pilnikiem oraz usunięciu cążkami narośniętych na płytkę skórek oraz ich nawilżeniu. Podstawowym argumentem dla którego warto systematycznie poddawać się zabiegom pielęgnującym dłoni jest ich nieustanne narażanie na czynniki zewnętrzne, powodujące nie tylko nieestetyczny wygląd skóry rąk oraz paznokci, ale przede wszystkim dolegliwości w postaci spierzchnięcia, łuszczenia, czy powstających przebarwień.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy  na nałożeniu na płytkę paznokciową specjalnego żelu hybrydowego, który utwardzany jest pod lampą UV.  Manicure hybrydowy także obejmuje odpowiednie przygotowanie paznokci przez opiłowanie płytki i odsunięcie skórek. Może być także połączony z zabiegami pielęgnacyjnymi na dłonie, by dać spektakularny rezultat. Główną zaletą zabiegu z użyciem hybrydy jest jej trwałość. Manicure hybrydowy to wspaniały sposób na utrzymanie pięknego i lśniącego koloru paznokci nawet do trzech tygodni. Po zabiegu paznokcie są błyszczące, odporne na uszkodzenia i rozdwajanie przez długi czas, a lakier nie odpryskuje i nie rysuje się.

Manicure żelowy

Manicure żelowy najogólniej mówiąc to nakładanie specjalnego, światłoutwardzalnego żelu na naturalną płytkę paznokcia lub tipsy. To zabieg, który gwarantuje piękne paznokcie na długi czas, wystarczy co dwa lub trzy tygodnie uzupełniać żelem odrost paznokcia.  Poza poprawą ogólnej estetyki, masa żelowa korzystnie wpływa także na wzmocnienie paznokci i może być wykorzystywana do ich wyraźnego przedłużenia. Z tego powodu manicure żelowy jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku zbyt krótkich, słabych lub nadmiernie podatnych na łamliwość paznokci.

Zdobienia ręczne

Wykonanie ręcznych zdobień jest uzupełnieniem standardowych etapów manicure hybrydowego lub manicure żelowego, nadaje stylizacjom paznokci zupełnie nowy, niepowtarzalny charakter. Zdobienia tworzone mogą być przy użyciu standardowych lakierów hybrydowych, a także żeli gwarantujących odpowiednią precyzją oraz wysoki poziom pigmentacji. Nakładane są one specjalnym, wykonanym najczęściej z włosia syntetycznego pędzelkiem lub profesjonalnym rapidografem. Ozdobiony za pomocą manicure hybrydowego paznokieć poddawany jest utwardzeniu pod lampą UV. Wybór wzoru i koloru zależy od indywidualnych preferencji klientki salonu.