
Depilacja
Depilacja woskiem
Każda z nas chce wyglądać atrakcyjnie i czuć się perfekcyjnie. Wygląd naszej skóry ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o atrakcyjny wizerunek. Dlatego pielęgnujemy skórę, a kiedy trzeba pozbywamy się niechcianych włosków.
Depilacja woskiem to proces usuwania zbędnego owłosienia polegający na wyrywaniu włosów razem z korzeniem włosa przy pomocy ciepłego wosku lub pasty cukrowej. Po zabiegu następuje opóźniony odrost włosa oraz jego stopniowe osłabienie, włoski stają się słabsze, delikatniejsze oraz jaśniejsze. Woski używane profesjonalnie w salonie kosmetycznym to głównie preparaty azulenowe, aloesowe, pszczele, które nie powodują alergii i uczuleń. Mimo, że zabieg depilacji woskiem nie jest zabiegiem jednorazowym i trzeba go powtarzać to jest jednak skutecznym sposobem usuwania zbędnego owłosienia. Po każdym kolejnym zabiegu włosy odrastają coraz słabsze i jest ich coraz mniej. Zabieg należy powtarzać co 4-6 tygodni. Podczas zabiegu usuwania owłosienia wosk nakładany jest za pomocą szpatułki lub specjalnych wkładów,wewnątrz których znajduje się wosk. Na pojemniku nakręcana jest specjalna rolka,która umożliwia równomierne nakładanie wosku. W zależności od okolicy objętej zabiegiem wykorzystuje się wkłady o różnej szerokości i objętości (wkład wąski i mały służy do depilacji niewielkich partii ciała, np. wąsik, broda,wkład średni i duży służy do depilacji większych okolic). Paski stosowane w depilacji woskiem najczęściej wykonywane są z flizeliny lub bawełny, dzięki czemu doskonale dopasowują się do powierzchni ciała.
Po zabiegu depilacji w celu usunięcia resztek wosku stosuje się specjalne płyny na bazie olejku mineralnego,które ułatwiają usunięcie pozostałości i działają kojąco i nawilżająco na skórę.
Ważną kwestią w przypadku depilacji woskiem jest długość włosa, gdyż nie mogą one być ani za krótkie, ani za długie. Włosy w miejscach przeznaczonych do depilacji powinny mieć długość:
- na nogach i rękach – 6 mm
- pod pachami -10 mm
- na twarzy – 4 mm
Przeciwwskazania do zabiegu depilacji woskiem:
- zaawansowana ciąża
- cukrzyca
- zapalenie żył/żylaki
- stany zapalne, ropne i grzybicze skóry
- choroby skóry,np. łuszczyca
- obrzęki skórne i blizny
- rany otwarte na skórze
- epilepsja
- zbyt krótkie włosy
- uczulenie na wosk
- bezpośrednio po ekspozycji na słońce